Hagyományok, ünnepek a Szív Óvodában

A szokások, hagyományok, ünnepek biztos szigetként állnak hétköznapjaink sodrásában, melyre szükség van időnként felkapaszkodni, hogy megpihenjünk, kikapcsolódjunk, valami kicsit mássá váljon, mint a megszokott.
Népünk múltja nem mögöttünk van, hanem alattunk. Ha mögöttünk lenne, elhagyhatnánk, miközben rohanunk előre. Ha alattunk van, akkor vigyázni kell rá, hiszen azon állunk, létezünk, s nem csúszhat ki alólunk ez a talaj.

A Szív Óvodában e gondolatok szellemében, megkülönböztetett jelentőséget tulajdonítunk a hagyományoknak, ünnepeknek.

A folyamatos készülődés, érzelmi ráhangolódás fokozza gyermekeink közösséghez tartozását. Programunk szellemének megfelelően fontos jelentőséget tulajdonítunk annak, hogy a népi kultúrából, a néphagyományokból ismerjenek meg gyermekeink szokásokat, hiszen ilyenkor "tiszta forrásból" merítünk. Ennek megfelelően történik az adventi készülődés, a farsangi mulatság, a húsvét megünneplése, s a rendszeresen szervezett táncház. Saját hagyományaink, ünnepeink legnagyobb jelentősége és feladata az óvoda és a család kapcsolatának mélyítése. Ezeknek a programoknak jelentős közösségformáló hatásuk van, hiszen többségében teljes mértékben támaszkodnak a cselekvő szülői részvételre. E megmozdulások egy része kitűnő lehetőséget biztosít arra, hogy programunk szellemiségét, nevelési céljainkat kézzelfoghatóan, a gyakorlatban sugározhassuk a szülők felé.

A Szív Óvoda dolgozói és a gyerekek családias hangulatú ünnepei, hagyományai

• délelőtti teázós, beszélgetős félóra
  • nemzeti ünnepeink méltó megünneplése
  • a zöld jeles napok megünneplése