Tárgyi feltételek

A Szív Óvoda működési feltételei biztosítottak. Az óvoda önálló épülete jó állapotban van kívül és belül egyaránt.

Az első és hátsó udvar esztétikus és biztonságos. 2004. novemberében vettük birtokba a hátsó, EU - szabványos játszóudvart:

• gumiborítással,
  • játékvárral,
  • homokozókkal,
  • rugós játékokkal.
Udvarunk ékessége a kerti tó, amely áprilistól októberig alkalmas a vizi világ tanulmányozására.
Egymástól jól elkülöníthető játszóhelyek állnak a gyermekek rendelkezésére. Mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbb tevékenységet. Van focipályánk, ahol izgalmas meccseket lehet játszani, miközben készül az ebéd a babakonyhában. A nyugalmasabb tevékenységet igénylő gyermekek az első udvaron különböző tevékenységek közül választhatnak. Ha valamelyik gyermeknek nem volt elég fárasztó a foci, akkor felpattanhat a kerékpár nyergébe, vagy suhanhat a rollerrel.
Az óvoda kertje számtalan lehetőséget kínál a kísérletezésekre és tanulmányozásokra, illetve a növények ápolására, a pókok, giliszták védelmére.

A Szív Óvoda belső tere esztétikus, szép és praktikus. A csoportszobákban jó minőségű bútorok, textíliák és igényes játékok vannak. A világítás korszerű, takarékos, otthonos, régen elfeledtük már a régi neonfényes szobákat.
A Szív Óvoda gyermekeinek napi életébe szervesen beépül a tornaterem, a könyvtár, a kézműves szoba használata is.

Kiemelkedően sok eszközzel rendelkezünk a környezetvédelmi és a vizuális nevelés területén. Pályázatok segítségével folyamatosan bővítjük az eszközkészletünket.

Személyi feltételek

A Szív Óvoda, nevelő és alkalmazotti testülete önállóan működő, a maga feladatait ismerő, magasan kvalifikált, jól összeszokott közösség.

A Szív Óvoda Valamennyi alkalmazottjának munkája szervesen beépül a nevelőmunkába. Óvodapedagógusaink rendszeresen részt vesznek továbbképzéseken, melynek eredményeként nevelőtestületünk:

• 5 tagja rendelkezik különböző pedagógus szakvizsgával
  • 1 tagja rendelkezik környezeti nevelő szakirányú végzettséggel
  • 1 fő rendelkezik egészségügyi szakvizsgával

Óvodapedagógusaink létszáma 11 - az óvodavezetővel együtt.
Pedagógiai munkát közvetlenül segítők száma: 7 fő
Technikai dolgozók 3 fő